Home / Genel / Estetik Ben Aldırma

Estetik Ben Aldırma

Toplumda her insanın vücudunda gerek küçük gerekse büyük boyutlu mutlaka en az bir adet ben bulunmaktadır. Bazı insanlar kendilerinde ben olup olmadığını bile bilemeyebilir. İnsanların benlerini aldırmak istemelerinin altında iki sebep yatmaktadır.

– Estetik olarak görüntü çirkinliği.
– Benin bulunduğu yer bakımından sürekli giyim ya da benzeri yerlere takılarak rahatsız etmesi.

Geçmişten günümüze benler hakkında yanlış bilinen bazı bilgiler bulunmaktadır. Ben problemi için bir doktora başvurduğunuz zaman doktorunuz sizden büyük ihtimalle benin takip edilmesi ve bunun için de bir ben haritası çıkarılması gerektiğini iletecektir. Bunun yanı sıra da 6 ay da bir muayene olmanızı belirtecektir. Bu uygulamalar hasta için yalnızca zaman kaybıdır demek yanlış olmaz. Toplumda ben kanserleşir, hatta öldürür tarzında bir inanış vardır. Bu ihtimal yıldırım çarpması sonucunda ölmenizden 10 kat daha düşüktür. Yıllardır binlerce ben tedavisi yaptığımız kliniklerimizin tümünde tabi ki seyrekte olarak malign melanom ismi verilen ben kanserine rastlıyoruz fakat bu vakaları muayene esnasında büyük oranda tanımlayarak gereken incelemeleri yapıyoruz.

Estetik Ben Aldırma Nedir?
Görsel görünümde sıkıntı yaratan sorunlarının tedavisi estetik amaçlı uygulanmaktadır. Kişinin estetik görünümünün bozulmadan ve hatta daha güzel bir görünüm katmak amacıyla sonuç alınmalıdır. Kısacası burada ki amaç görselliğin daha güzel olmasını sağlamaktır. Bu bağlamda ben tedavisi için bir çok yöntem gelişmiştir. Ülkemizde en fazla ben tedavisi yapan merkezlerin başında yer alan Idea Klinik bu konuda gelişen teknolojinin kazandırmış olduğu gelişmeleri 6 kliniğimizde de kullanmaktayız. Bu sayede doktorlarımız ben tedavisi için her bene uygun teknolojiyi kullanarak, hastalarına kesinlikle bu vakanın ameliyat edilmesi gerek tarzında cümleler kurmamaktadır. Tüm şubelerimizde ki doktorlarımız ben tedavisi konusunda yüzlerce hizmet vermiş birikimli ve tecrübeli genel cerrahi uzmanlarıdır. Her sağlık konusunda olduğu gibi bu konuda da uzmanlık, tecrübe ve birikim oldukça önemlidir. Çünkü benin çeşitlerini ve hangi teknolojinin kullanılmasının gerektiğini bilmek gereklidir.

Ben Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?
Ben tedavisi için kullanılacak olan yöntem kliniğimizde yapılacak olan muayene veya sanal muayene sayfasından yollayacağınız fotoğraflar üzerinden belirlenebilir.

Lazer Yöntemi
Bir çok sağlık probleminin tedavisinde yaygın olarak kullanılmakta olan teknolojidir. Lazer ısı taşıyan ışığın vakaya uygulanması ile kullanılır. Tüm şubelerimizde lazer yöntemi kullanılabilmektedir. Fakat sonuçları radyo frekans ile hemen hemen aynı olduğundan ve lazerin uzun seanslar gerektiriyor olmasından dolayı kullanım ve tercih sayısı oldukça azalmıştır.

Radyo Frekans (Buharlaştırma) Yöntemi
Radyo dalgaları ile tedavi anlamını taşımaktadır. İsminden dolayı bir çok kişi tarafından radyasyon yayıyor mu şüphesi uyandırıyor olabilir. Fakat herhangi bir radyasyon etkisi yoktur. Tüm benlerin tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. %95 oranında tek seans yeterli olur. 1-2 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanabilecek kadar pratik bir işlemdir. Uygulama sonunda ben bir daha olmamak üzere tahrip olmuş olur.

Elektrokoter (Buharlaştırma)
Geçmiş yıllarda kliniklerimizde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan elektrokoter yerini yeni teknoloji olan radyo frekansa bırakmıştır. Elektrokoter yönteminde elektrik enerjisinin ısıya dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Fakat etki sınırı maalesef net olmadığı için radyo frekansa göre daha belirgin bir iz bırakabilmektedir. Kullanımı oldukça dikkat ve uzmanlık gerektirir. Idea klinik olarak bu yöntemi daha çok kondilom yani makat siğili tedavisi için kullanmaktayız.

Estetik Ben Ameliyatı
Ameliyat ile ben tedavisi geçmişte kalmış, günümüzde ki yerini ameliyatsız 1-2 dakika da gerçekleştirilen tedavi yöntemlerine bırakmıştır. Hastaların ısrar etmesi doğrultusunda günümüzde de kullanılabilen cerrahi bir uygulamadır. Fakat bu yöntemle alınan benlerin yerlerinde maalesef abartılı bir şekilde izler kalmaktadır. Bu sebeple kliniklerimiz tarafından önerilmemekte ve mümkün olduğunca kullanılmamaktadır. Bazı tedavi merkezleri tarafından “benin incelenmesi için ameliyatla almamız gerek” tarzında ki deyişler maalesef teknolojiye sahip olmamalarından dolayı, insanların kafalarını karıştırmaktan ibarettir. Radyo frekans veya benzeri teknolojik cihazlarla alınan benlerde de incelemek amacıyla parça alınabilmektedir.

Ben Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Bu konuda hizmet veren tedavi merkezleri genelde internet, telefon ya da farklı kaynaklar üzerinden bedel vermek yerine, ücretin muayene esnasında belirtebileceklerini dile getirmektedirler. Fakat Idea kliniklerinin tümünde bu ücrt net ve aynıdır. Tedavi ücreti benin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. 5mm çapın altında ki benlerin alınması 400 TL, birden fazla alınacaksa bu durumda ilki 400 diğerleri adet başına 200 tl’dir. 5mm’den büyük benin ücreti 600 TL’dir. Çok büyük benlere sahipseniz fotoğraflayarak kliniklerimizin cep telefonlarına WhatsApp üzerinden yollayabilir, ücret öğrenebilirsiniz.

Ben Tedavisini SGK Karşılar mı?
Tüm Idea klinik şubelerinde SGK mensubu hastalara ben tedavisi için %50 indirim uygulaması bulunmaktadır. Bu hastalar üst kısımda belirtilen fiyatların %50’sini öderler. Belirtmek gerekirse 5mm altı alınacak ilk ben 200 TL diğer eklenen her ben 100 TL şeklinde ücretlendirilir. Eğer benin çapı 5mm’den büyükse ilki 300 diğer eklenen her ben ise 150 TL olmaktadır.

Ücretsiz Muayene imkanı
Tedavi merkezleri hastalarından ben tanısı ve tedavi yönteminin belirlenmesi için yapılan muayeneden ücret talep etmektedir. Fakat Idea kliniklerinde ben muayenesi için ücret talep edilmemektedir. Hastanın zaten ben olduğunu bildiği bir vakayı doğrulamak “evet bu bir ben” demek için ücret almak yersizdir. Sadece tedavi ücreti alınmaktadır.

Konusunda Tecrübeli Hekimler Görev Yapmaktadır
Op. Dr. Seher ŞİRİN (İstanbul / Bakırköy)
Op. Dr. Atilla KAYA (İstanbul / Bakırköy)
Op. Dr. Adil ALTINSOY (Ankara / Kızılay)
Op. Dr. Ergun AYGÖREN (Bursa / Nilüfer)

Kliniklerimizin İletişim Numaraları

Bakırköy:
TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
GSM: 0542 621 08 88

Şişli:
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM: 0532 463 96 82

Kadıköy:
TEL: 0216 357 00 02 – 0216 357 00 03
GSM: 0542 231 28 23

İzmir:
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Ankara:
TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
GSM: 0505 119 36 90

Bursa:
TEL: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
GSM : 0532 152 26 75

Telefon numaralarımızdan iletişim kurarak randevu alabilir, GSM numaralarına WhatsApp üzerinden fotoğraf atarak sanal muayene yaptırabilirsiniz.

Hakkında Mustafa Kara

Check Also

Sakal Ekimi

Sakal, erkeğin makyajı derler ve doğrudur. Sakalı olan bir insan sakalını kestiği zaman ya da sakalsız bir insan sakal bıraktığında muazzam değişiklik olduğu gözlemlenir. Kılda keramet olsaydı şurada çıkmazdı, burada çıkmazdı diye diyaloglara şahit olsakta bu sakalı çıkmayan insanlar için hiç bir anlam ifade etmemektedir. Sakalı olmayan, yarım olan ya da yara, yanık veya benzeri sebeplerden dolayı belli bir bölgede sakal olmaması kişileri huzursuz etmekte sakal bırakmak istemesine rağmen ya sakalı olmadığından ya da kötü göründüğünden sürekli tıraş olmak zorunda kalmaktadır.

4 Yorum

  1. hocam kaşımın içindeki beni aldırmak istiyorum fakat o bölgede birdaha kaşımın çıkmayacagını söylediler. benimde biraz iri. ne yapmalıyım ?

    • Kaş tekrar çıkar ancak kesin bilgi için muayene etmek gerekir. 0542 621 08 88 WhatsApp ile bilgi alabilirsiniz.

  2. merhaba hocam. benim vücudumda çok sayıda et beni var. çok fazla çeşidi olduğu söyleniyor. tehlikeli olabilir mi. aldırsam zararı var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz