Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Meme Büyütme
Kadınların memelerinde ergenlik döneminin ardından ortaya çıkan gelişme geriliği, iki memenin de birbirinden farklı boyutlarda olması ve emzirme sonrasına memelerde meydana gelen hacim kaybının giderilmesi için tercih edilen bir estetik cerrahi uygulamasıdır. Meme büyütme operasyonu için çoğunlukla silikon protez uygulaması tercih edilir. Bu protezler kas altı, meme dokusunun altına veya dual pozisyon ismi verilen üst kısım kas, alt kısım meme dokusu altında olacak şekilde yapılır. Meme altı kıvrımına uygulanan kesi ile meme başı çevresi kesisi en çok kullanılan protez yerleştirme kesileridir. Bu operasyonun ücreti kullanılan protez ile uygulamanın yapılacağı klinik ya da hastaneye göre 6.000 – 8.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Estetik uygulama olduğundan dolayı bu operasyonun maliyetini maalesef SGK karşılamamaktadır.

estetik-fiyatlari-ne-kadar

Meme Küçültme
Yalnızca estetik amacıyla tercih edilen bir uygulamadır. Hastalar genellikle omuz, sırt, bel ağrısı, büyük memelerin sebebiyet verdiği meme altı pişik, omuzda sutyen izi gibi sorunların meydana gelmesinden dolayı memelerini küçültmek isteyebilirler. Bu operasyon verdikal skar, ters skar ve meme başının greft olarak uygulandığı meme amputasyonu gibi çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. Hangi yöntemin kullanılacacağına dair kesin karar hasta ile yapılacak olan görüşme sonrasında verilir. Bu uygulamanın yapılmasından sonra hastalar 3 hafta süre ile şekil verici sütyen kullanmalıdır. Bu operasyonun ücreti ise 6.000 – 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi)
Jinekomasti erkeklerde meydana gelen meme büyümesine verilen isimdir. Bu durum çoğunlukla ergenlik döneminin ardından oluşan hormon dengesizliği ile ilişkili bir şekilde gelişir. Bu sorunun tedavisinde liposuction ve klasik cerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Meme de yağ oranı fazla bulunuyorsa liposuction (yağ emme) yöntemi etkili olmaktadır. Ancak meme de fibröz ve meme dokusu fazlaca mevcut ise, açık cerrahi yöntemler daha fazla etki göstermektedir. Bu operasyonun uygulanmasının ardından 3 hafta süreyle hastalar baskılı korse kullanmalıdır. Operasyon ücreti kullanılacak olan yönteme ve jinekomastinin boyutuna göre değişiklik göstereceğinden 4500-6000 TL arasında olmaktadır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)
Doğuştan veya sonradan herhangi bir sebeple burunda meydana gelen şekil bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan uygulamaya rinoplasti, yani burun estetiği ismi verilmektedir. Burun estetiğinin yanı sıra aynı operasyon içerisinde nefes alma sorunları da tedavi edilir. Burun estetiği için de iki yöntem bulunur. Bunlara açık ve kapalı teknik isimleri verilmektedir. Operasyon sırasında buruna yerleştirilen tampon 3. gün, alçı 7. ve 10. gün arası alınabilmektedir. Bu operasyonun ücreti ise burunda ki deformitenin boyutuna göre 5.000 – 6.000 TL olarak değişiklik göstermektedir.

Yağ Aldırma (Liposuction)
Spor ya da diyet çalışmaları sonucunda hala daha giderilememiş olan bölgesel yağların tedavisinde uygulanan yağ emme operasyonuna liposuction ismi verilmektedir. Toplumda bu kilo verdirme ameliyatı olarak algılansada, yanlış bir düşüncedir. Liposuction yalnızca şekil vermek için uygulanan bir estetik işlemdir. Klasik, ultrasonik ve lazer yardımlı olmak üzere toplam 3 yöntemle uygulanabilir. Operasyonda 5 litreden fazla yağ alınması kişide sakatlık ve ölüm riskini artırmaktadır. Bu operasyonun ücreti ise bölge sayısı, kullanılacak yöntem ve ameliyatın yapılacağı hastaneye göre 5.000 – 8.000 TL arasında değişmektedir.

Kepçe Kulak Tedavisi
Doğuştan meydana gelen, kulakta ki doğal kıvrımların yok olması ve kulak kepçesinin kafa tasına olan mesafesinin artış göstermesi ile izah edilebilecek olan deformiteye verilen isimdir. Uygulanacak olan operasyonda kulak arkasına uygulanacak olan kesi ile giriş yaparak, doğal kulak kıvrımları oluşturulmaktadır. Bu sayede kulakların kafa tasına olan uzaklığı azaltılmaktadır. Bu uygulama için kişinin 6 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. Çocuklarda genel, yetişkinlerde ise lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiği ücreti 2.500 – 3.500 TL arasında değişmektedir.

Karın Germe Estetiği (Abdominoplasti)
Çoğunlukla iki ya da üzeri doğum yapmış olan kadınların ön karın duvarında meydana gelen kas sarkması ile cilt dokusu sarkmasını gidermek için tercih edilen estetik bir operasyondur. Tam karın germe ve mini karın germe şeklinde 2 temel cerrahi tekniği bulunmaktadır. Uygulamada sarkan kas dokusu onarılarak, sarkan cilt ve cilt altı dokusu çıkarılır. İşlemin uygulanmasının ardından 3 hafta şekil verici korse kullanılır. Mini karın germe : 5.000 – 6.000 TL – tam karın germe ise 6.000 – 7.000 TL arasında değişmektedir.

Yüz Germe Operasyonu (Face Lift)
Çoğunlukla 50 yaşından sonra yüz bölgesinde yer çekimi ve dış faktörlerin etkisi ile sarkma ve kırışıklık oluşmaktadır. Bu sorunların tedavisi için yapılan estetik uygulamaya yüz germe operasyonu ismi verilir. Bu uygulama da mini ve tam yüz germe şeklinde 2’ye ayrılır. Operasyonda yüzün derin fasyası ismi verilen SMAS gerginleştirilerek, yağ dokuya şekil verilmekte ve sarkma gösteren cilt ile cilt altında bulunan fazla doku çıkarılmaktadır. Mini yüz germe 5.000 TL – 6.000 TL , tam yüz germe ise 8.000 – 10.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği
Saç çizgisinin üzerinden kesiler yapılarak uygulanan klasik operasyon ve askılama yöntemi ile yapılabilir. Klasik operasyonda saç çizgisinin üzerinde 4 er cm’lik 2 adet kesi yapılır ve istenilen miktarda kaşlarda kaldırma yapılabilmektedir. Askılama yönteminde ise saç çizgisi seviyesinden cilt askılama sütürleri (ipleri) ile kaş bölgesine askılama yapılmakta ve istenilen seviyede askılama sonlandırılmaktadır. Klasik kaş kaldırma operasyonunun ücreti 3500-5000 tl arasındadır, kaş askılama işleminin ücreti ise 1500-2500 tl arasındadır.

Kaş Ekimi
Tıp saç, sakal ve bıyık ekimi gibi steril ortamda, uzman eller tarafından yapılması gereken işlemdir. Kaşlar çoğunlukla kaş alma veya aldırma sonucunda meydana gelen kaş küsmesinden dolayı seyrelir veya tamamen dökülür. Bunun dışında mantar enfeksiyonu, diyabet, guatr gibi hastalıklardan dolayı da dökülebilir. Bu sorunların tedavisi için en doğru seçim kaş ekimi yaptırmaktır. Ekim için kökler enseden alınarak mikro fue yöntemi ile tekli şekilde doğru açıda yapılır. Başarı bir kaş ekimi için 20-25 derece açı tercih edilmeli, doğrultu doğal olmalıdır. Bu operasyonun ücreti ekilecek olan köke göre değişmektedir.

Sakal Ekimi
Daha çok genetik nedenlerden dolayı sakal kaybı olan kişilere uygulanmaktadır. Bunun dışında tıp kı kaşta olduğu gibi sakal çıkmaması için mantar enfeksiyonu, diyabet, guatr gibi hastalıklarda sebep olabilmektedir. Bu sorunun da çözümü sakal ekimi yaptırmaktır. Enseden alınacak olan kıl kökleri ayrıştırılarak mikro fue yöntemiyle tekli şekilde uygun açıda ekilmelidir. Ücret ekim yapılan kök sayısı ile orantılıdır ve tek greft 5 TL’dir.

Bıyık Ekimi
Çoğunlukla genetik sebeplerden dolayı sakal çıkmaması sonucunda tercih edilen bir işlemdir. Genetik sebeplerin dışında diyabet, mantar ekfeksiyonu, guatr gibi sorunlardan dolayı yaşanılmaktadır. En iyi çözüm bıyık ekimidir. Kökler, enseden alınarak ayrıştırılır ve mikro fue yöntemiyle tekli şekilde ekilir. Ücret, ekim yapılan kök sayısı ile orantılıdır ve 1 greft 6 TL’dir.

Skar Revizyonu (Nedbe Giderme Operasyonu)
Ağır travmalar ezilme yarası, yanıklar ve kötü iyileşen cerrahi kesilerde oluşan aşırı izleri gidermek için uygulanır. Tedavi algoritması uygulanır. Öncelikle oluşan izlerin giderilmesi için iz giderici kremlerin kullanılmasıyla iz azaltılmaya çalışır. Daha sonrasında ise skarda atrofi meydana getiren kortikosteroid içeren iğne enjeksiyonu ile skar azaltılmaya çalışılır. Eğer uygulanan bu yöntemler etkili olmazsa cerrahieksizyon-primer-flep-greft ile onarım uygulanır. Tedavinin ücreti ise skarın büyüklüğüne ve yönteme göre değişmektedir. Bu operasyonun ücreti hastaya yapılacak olan muayene sırasında belirlenebilmektedir.

Vajina Estetiği
İki ya da üzeri normal doğum gerçekleştiren kadınlarda meydana gelen vaginal mukoza ve kaslarda ki sarkmaların düzeltilmesi için kullanılan cerrahi işleme verilen isimdir. Bu operasyonda ki amaç sarkma gösteren kas dokularının sıkılaştırılmasıdır. Sarkan ya da fazlalık meydana gelmesine sebep olan vajina mukozası çıkarılmaktadır. Çoğunlukla 2-3 cm’lik bir daraltma sağlanır. Bu operasyon steril olan bir ameliyathanede gerçekleştirilir. Operasyon ücreti ise vakaya göre 4.000 – 6.000 TL arasında değişmektedir.

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği)
Alt ve üst göz kapaklarında oluşan kırışıklık, sarkma ve torbalanmaların tedavisine verilen isimdir. Üst göz kapağı uygulaması lokal anestezi altında, alt göz kapağı uygulaması ise genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu operasyon ile sark cilt çıkarılmakta, torba oluşturan yağ paketçiklerine ise şekil verilmektedir. Üst kapak operasyonu 1.500 – 2.500 TL, alt göz kapağı ise 3.500 – 4.500 TL arasında yapılmaktadır.

Yağ Dolgusu (Lipofilling)
Yüz ve vücudun diğer bölgelerinde yağ erimesi sonucunda meydana gelen defarmoti ile yaşlı görünüm oluşumunun engellenmesi ve giderilmesi için tercih edilen estetik yönteme Yağ dolgusu yani lipofilling ismi verilmektedir. Bu operasyonda ilk olarak vücudun herhangi bir noktasından liposuction ile yağ alınır. Sonrasında ise yağ rafine edilerek, istenilen bölgeye lokal anestezi altında enjekte edilir. Sentetik dolgulara göre avantajı %30-40’lık kısmı ömür boyu kalıcı olmasıdır. Bu işlemin ücreti 2.000 – 2.500 TL arasındadır.

Sentetik Dolgu
Hyaluronik asit ve lidokain içeren sentetik dolguların vücudun istenilen bölgesine (dudak, yanak, göz altı bölge , ince kırışıklıklar, çene,….) ciltaltı uygulanmasını içerir. İşlem steril şartlarda lokal anestezi ile uygulanır. İşlemden sonra hasta sosyal hayatına hemen dönmektedir. İşlem ücreti kullanılan bölge, dolgu tipi ve miktarına bağlı olmak üzere 800-2500 tl arasında değimektedir.

Botoks
Mimim kaslarının cilte uygulamakta olduğu gerilim ile meydana gelen dinamik kırışıklıkların yok edilmesi amacı ile yapılan estetik işleme botoks ismi verilir. Kaz ayakları, alın ve kaş arasında ki çizgilerin bulunduğu alanlarda oldukça etkili olur. Güvenli ve başarılı bir yöntemdir. İşlemin etkisi uygulamadan 3 gün sonra başlar ve 10. gün sonunda tamamen oturmaktadır. İlk uygulama ömrü 3 aydır. Sonra ki uygulamalarda bu süre uzayarak 6-8 ay olmaktadır. Bu işlemin ücreti 500-600 TL aralığındadır.

Terleme Botoksu
Bu uygulama için hedef ter bezleridir. Cilt içinne uygulanmakta olan botoks ter bezleri ile bu bezleri uyarmakta olan sinir arasında ki iletişimi bloke eder ve terleme azalır. İşlem lokal anestezi ile yapılır ve çoğunlukla koltuk altı, el ve ayak bölgesine uygulanır. İşlem bittikten 15 gün sonra etkisini gösterir ve ömrü 6 aydır. Ücret bölgeye ve genişliğe göre 1.200-2.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Örümcek Ağı Uygulaması
35-50 yaşları arasında ki insanların yüzünde ki hafif ve orta seviyede meydana gelen sarkmaların tedavisinde bu yöntem kullanılır. Uygulama lokal anestezi altında yapılarak, yarım saat sürmektedir. Rahatsızlık duyulan bölgeye içinde ipler bulunan iğnelerin yerleştirilmesi ve iğnelerin çekilmesi ile bu alanda iplerin ağ şeklinde kalması amaçlanır. Doğal güzellik ve gençleşme sağlar. İşlemin üzerinden 2 ay geçmesi ile maksimum seviye yakalanır ve 1,5-2 yıl kadar ömrü bulunur. Uygulama ücreti kullanılan iğneye göre 2.000 – 3.000 TL arasında değişmektedir.

Yorum yapılmamış

Uzmana Sor